Notifications icon

Zwycięstwo Krzysztofa Włodarczyka

Oceń wpis: 5.00 / 5 głosów: 1

Dla Krzysztofa Włodarczyka (58-4-1, 39 KO) miał to być ostatni krok przed walką o mistrzostwo świata. Polak nie zawiódł i pokonał Taylora Mabikę (19-5-1, 10 KO). Mimo wszystko, boksując w ten sposób, niemal na pewno dostanie bolesną lekcję od Ilungi Makabu.

Zwycięstwo Krzysztofa Włodarczyka

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk od drugiej rundy ustawiał sobie rywala lewym prostym i punktował nim rundy, choć prawą ręką nie potrafił namierzyć rywala. Może poza właśnie drugą rundą, kiedy trafił w zwarciu krótkim prawym podbródkowym. Mabika nie podejmował ryzyka, ale gdy już udało mu się przepuścić akcję Włodarczyka, wówczas starał się skontrować mocnym ciosem.

Na półmetku walki Włodarczyk stracił pomysł na pojedynek. Powtarzał identyczne akcje, a rywal wiedział czego się spodziewać. Natomiast w siódmej rundzie kilka razy wyprowadził kontrujący cios prawą ręką.

Włodarczyk wrócił do lepszego boksowania w ósmej rundzie, ale wciąż brakowało ponowienia akcji i nawet gdy czymś trafił, robił krok w tył. Polak wygrał jednak zdecydowanie na punkty. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali na korzyść Polaka 98:92, 97:93 i 96:94.

źródło: sport.pl

Ostatnia aktualizacja: 2019/12/01 09:17

Najnowsze newsy na:

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się, aby móc komentować..

Polecamy