Notifications icon

Bramka Bednarka w ligowym debiucie

Oceń wpis: 5.00 / 5 głosów: 1

Niemal idealny debiut w Premier League miał Jan Bednarek. Jego Southampton prowadziło już z londyńską Chelsea 2:0, a drugą bramkę dla "Świętych" zdobył właśnie Polak. Ostatecznie na swoją korzyść mecz ten rozstrzygnęli goście z Londynu, którzy w osiem minut trzykrotnie pokonali bramkarza gospodarzy i wygrali 3:2.

Polak do siatki rywali trafił w 60. minucie meczu, wykańczając idealne podanie Jamesa Warda-Prowse'a z rzutu wolnego i popisując się przy tym precyzyjnym strzałem z lewej nogi.

Wtedy do pracy wzięli się zawodnicy Chelsea. Najpierw w 70. minucie gola kontaktowego strzelił Olivier Giroud, a pięć minut później do wyrównania doprowadził Eden Hazard. W 78. minucie było już 2:3, a drugą bramkę w tym meczu zdobył Giroud.

Dodajmy jeszcze, że Bednarek zagrał niemal cały mecz, opuszczając boisko dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Southampton F.C. - Chelsea F.C. 2:3 (1:0)

Bramki: Tadić 21', Bednarek 60' - Giroud 70', 78', Hazard 75'.

Southampton: McCarthy - Bednarek (90+2' Gabbiadini), Yoshida, Hoedt - Soares, Romeu, Hojbjerg, Bertrand - Ward-Prowse (80' Austin), Tadić (84' Sims) - Long.

Chelsea: Courtois - Azplicueta, Cahill, Christensen - Zappacosta (61' Pedro), Fabregas, Kante, Alonso - Willian, Hazard (86' Moses) - Morata (61' Giroud).

Żółte kartki: Hojbjerg, Ward-Prowse, Bertrand, Romeu, Long - Hazard, Willian.

Sędzia: Mark Dean.

źródło: polsatsport.pl

Ostatnia aktualizacja: 2018/04/14 16:08