Notifications icon

Gol Świerczoka w el. LM

Oceń wpis: 5.00 / 5 głosów: 1

Jakub Świerczok zdobył bramkę w przegranym przez jego zespół 1:2 meczu w eliminacjach Ligi Mistrzów. Bułgarski Łudogorec Razgrad, w którego barwach gra polski napastnik, przegrał na wyjeździe z węgierskim Ferencvarosem.

W ekipie z Bułgarii od pierwszej minuty mogliśmy obserwować dwóch Polaków, ponieważ obok Świerczoka w zespole tym gra również Jacek Góralski. Wynik został otwarty już w 6. minucie, a gola dla gospodarzy zdobył Tokmac Nguen, któremu asystował dobrze znany z boisk ekstraklasy Gergo Lovrencsics. W 31. minucie do wyrównania doprowadził Świerczok, ale ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze. Szalę wygranej na ich korzyść przechylił w 65. minucie Ołeksandr Zubkow.

Warto dodać, że Góralski na boisku przebywał do 78. minuty. Świerczok z kolei rozegrał mecz do końca.