Notifications icon

Kędziora z asystą w meczu el. LM

Oceń wpis: 5.00 / 5 głosów: 1

Dynamo Kijów wygrało 2:0 z AZ Alkmaar w meczu III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. W związku z tym zespół, w którym gra Tomasz Kędziora jest już tylko jedną rundę od awansu do fazy grupowej Champions League. Warto dodać, że w meczu z Holendrami reprezentant Polski zanotował asystę.

Gospodarze na prowadzenie wyszli krótko po przerwie. W 49. minucie wynik otworzył napastnik Gerson Rodrigues, który wykorzystał podanie od Witalija Bujalskiego. Na 2:0 Dynamo podwyższyło w końcówce meczu, a spory w tym udział miał Kędziora.

26-latek dobrze dośrodkował spod linii końcowej, a piłka spadła wprost na głowę Mykoły Szaparenko. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, a poza asystą w protokole zapisał się też żółtą kartką.

Dynamo tym samym zakwalifikowało się do IV rundy eliminacji Champions League, gdzie będą rozgrywane już dwa mecze. W tej fazie drużyna Kędziory zagra z belgijskim Gent.

źródło: pilkanozna.pl

Ostatnia aktualizacja: 2020/09/16 08:20