Notifications icon

Najlepsze ligi świata stracą ogromne pieniądze z praw do transmisji?

Oceń wpis: 5.00 / 5 głosów: 1

Wiele wskazuje na to, że niebawem skończą się ogromne pieniądze dla najlepszych lig świata za transmisję meczów. Wszystko przez nielegalny streaming, który ma się w najlepsze. Wielu kibiców, zamiast płacić abonament za kanały premium, woli oszczędzić i kosztem gorszej jakości obejrzeć mecz w Internecie.

Najlepsze ligi świata stracą ogromne pieniądze z praw do transmisji?

Stacje telewizyjne dotychczas płaciły coraz większe sumy pieniędzy za prawa do transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Teraz tendencja ma się zacząć odwracać.

- Skończył się czas wzrostu cen praw telewizyjnych z wydarzeń sportowych. W niektórych przypadkach spadek będzie drastyczny. Model ekonomiczny naszej branży zostanie utworzony na nowo. Posiadacze praw, uważający, że firmy z Zachodniego Wybrzeża są ich finansowymi wybawcami, szybko się rozczarują - mówi szef BeIN Media Group, Yousef Al-Obaidly.

BeIN Media Group w ostatnich latach zainwestowała przeszło 15 miliardów dolarów w prawa do transmisji wydarzeń sportowych, a w tym Premier League i wielu innych czołowych lig piłkarskich. Jednocześnie spółka nawołuje do bojkotu nielegalnych źródeł, głównie BeoutQ. Zasięg pirackiej telewizji jest dziś na tyle szeroki, że BeIN Sports zdecydował się zrezygnować z praw do transmisji m.in. Formuły 1 na Bliski Wschód i Afrykę Północną. Sama BeoutQ powstała natomiast w 2017 roku, kiedy m.in. Arabia Saudyjska zaczęła bojkotować Katar i oskarżać go o wspieranie terrorystów.

źródło: sport.pl

Ostatnia aktualizacja: 2019/10/09 09:05

Najnowsze newsy na:

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się, aby móc komentować..

Polecamy