Notifications icon

Dwóch Belgów zagra w ONICO

Oceń wpis: 5.00 / 5 głosów: 1

Bram van den Dries i Igor Grobelny dołączą do ONICO Warszawa. Wcześniej z klubu odszedł między innymi Bartosz Kurek.

Dwóch Belgów zagra w ONICO

Zatrzymanie Kurka było priorytetem, ale ostatecznie się to nie udało. Nowym atakującym ONICO został Bram van den Dries, który w przeszłości był zawodnikiem AZS-u Olsztyn. Grał również we Włoszech, w Turcji, Korei Południowej czy Francji. 29-latek jest również atakującym reprezentacji Belgii.

- Brama obserwowaliśmy już od jakiegoś czasu i rozważaliśmy jego kandydaturę w kontekście gry dla ONICO. To gracz, który w przeszłości z powodzeniem występował m.in. we Włoszech, Francji, Belgii czy Turcji, a my przed wyczerpującym i długim sezonem 2019/2020 potrzebujemy szerokiej kadry z doświadczonymi i prezentującymi wysoki poziom zawodnikami. Bram spełnia oba te warunki - powiedział Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa.

Na przyjęciu w ONICO zagra inny Belg, Igor Grobelny. Belgijski siatkarz polskiego pochodzenia zawodową karierę zaczynał w Belgii, skąd w 2014 roku trafił do rodzinnego Radomia. Przez dwa lata grał w barwach Cerradu Czarnych, a w 2016 roku trafił do Cuprum Lubin. Rok później został zawodnikiem austriackiego Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, ale szybko wrócił do Lubina.

Do drużyny z Warszawy wcześniej dołączyli m.in. Piotr Nowakowski oraz Kevin Tillie. Poza Kurkiem odszedł również trener Stephane Antiga.

źródło: sport.pl

Ostatnia aktualizacja: 2019/06/11 06:11

Najnowsze newsy na:

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się, aby móc komentować..

Polecamy