Notifications icon

Koniec PlusLigi i LSK

Oceń wpis: 5.00 / 5 głosów: 1

W środę 25 marca odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej PLS S.A. Zdecydowano o zakończeniu sezonu PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz Krispol 1 Ligi. Najważniejsze, że wśród mężczyzn nie wyłoniono mistrza Polski, a pośród kobiet tytuł przypadł zespołowi Chemika Police.

Koniec PlusLigi i LSK

foto: polsatsport.pl

W PlusLidze sezon został zakończony bez wyłonienia mistrza Polski. Trzy czołowe drużyny nz czas zawieszenia, a teraz zakończenia rozgrywek otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021, a więc będą to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Verva Warszawa Orlen Paliwa oraz PGE Skra Bełchatów. Ustalono też, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi — BKS Visła Bydgoszcz — spadnie poziom niżej.

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała, które będą miały przeprowadzony szczegółowy audyt.

W Lidze Siatkówki Kobiet dokończono sezon zasadniczy i to jego wyniki zostały zakwalifikowane jako końcowe. Dlatego tytuł przypadł Chemikowi Police. W Lidze Mistrzów grać będą Chemik oraz Developres SkyRes Rzeszów. Z ligi spada drużyna LSK Wisła Warszawa, a o awans starają się Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie i UNI Opole, które zostaną poddane audytowi.

źródło: polsatsport.pl

Ostatnia aktualizacja: 2020/03/26 10:12

Najnowsze newsy na:

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się, aby móc komentować..

Polecamy