Dzienniki Pokerowe

autor: admin

ocena: 2.00/5

liczba głosów: 4

#OdbierzBonus

Odbierz 20 zł bez depozytu i 1000 zł bonusu

Ne tej stronie będę publikował swoje rozdania i rady. Postaram się dość szczegółowo w paru krokach omówić jak co zostało zagrane. Wielu zapewne z was gra na popularnym pokerstars jednak warto odkryć mniej popularne platformy gdzie jeszcze nie ma tylu zawodników „pro”. Uważam że Stargames jest ciekawą alternatywą z nie najgorszym oprogramowanie. Oczywiście brakuje mu paru przycisków jak 3 razy duża w ciemno,All in czy inne ale za to zawodnicy są do „ogrania”

Jak Grać w Pokera Na Stargames?

Zaczynamy z kwotą 962,44 jak do niej doszedłem? Zacząłem od kwoty 50zł i dostałem bonus 50zł. Dzięki temu miałem 100zł na koncie i zacząłem grać 3-4 dni temu. Doszedłem do 800zł i spadłem do 250. Znowu urosłem do 600zł i spadłem do 200zł. Na szczęście udało mi się trafić na maszynach 200zł i wróciłem do gry przy dużej w ciemno 10zł. Obecnie mam 962,44 i postanowiłem od tej kwoty zacząć grę.

Nasza „Pierwsza pokerowa potyczka”

Siadamy przy stole gdzie duża w ciemno jest 2,10zł. Jest to stół 10 osoby, za którym osobiście nie przepadam wolę stoły mniejsze np. 6 osobowe. Dlaczego? Bo najprawdopodobniej mniej osób weźmie udział w rozgrywce a im mniej osób tym lepiej. Do stołu mogę maksymalnie zabrać ze sobą 210zł. Tak więc nie stracę aż tak dużo, zresztą wolę podzielić budżet i dlatego rozpoczynam z kwotą 90,02 gdyż strata nie byłaby aż tak drastyczna dla mojego budżetu(zaledwie 10%) a i wygrana już całkiem fajna przy podwojeniu się. Jak widać jest 3ch zawodników z budżetem powyżej 200zł czyli najprawdopodobniej trochę już grają na tym stole. Dodatkowo mogą mnie zdominować gdyż mają ponad 2 razy większy budżet. Co to dla mnie znaczy? Jeżeli podbiją do 30 zł to jest to jakieś 15% ich stacka a u mnie to już 1/3 dlatego przy bardziej zachowawczej grze będę bał się zaryzykować. Zawsze trzeba patrzeć na ilość żetonów u przeciwnika i nie dać się zdominować.

Perwsze rozdanie

Niestety jeszcze muszę czekać na karty. W tym czasie 3 zawodników weszło z dużą w ciemno.

Najbardziej dziwię się dealerowi który powinien przebić albo nie wchodzić Unibet Poker Rejestracja. Jeżeli nie przebił to w przypadku małej i dużej w ciemno mogą mieć cokolwiek i jeżeli dealer ma mocne karty albo chociaż takie którymi może zagrać to warto zawsze przebić, szczególnie jeżeli masz tak duży stack. No i na stole pojawia się 10,6,J PIKI. I teraz właściwie jesteś w czarnej D, bo przeciwnicy mogą mieć siano ale za to w kolorze i po Tobie, dlatego jeżeli wchodzisz warto przebić. Na turnie spada As i wtedy Big blind mając pewnie 6 albo nic daje BB i zgarnia pota.

Drugie rozdanie

Tutaj już udało mi się zagrać ☺ i dostaję na początek piękne K,J Kier, bardzo ładna karta. Nie limpuje tylko od razu przebijam do 12,57zł przy Big blindzie 2,10zł. Jest to mocna karta ale nie aż tak mocna żeby poczekać. Poza tym jest na pozycji UTG(Under The Gun) czyli sprawdzam tuż po dużej w ciemno więc tym bardziej nie mogę atakować powolutku. Orginalny Big blind sprawdza mnie i na stół wyjeżdża 6 Karo, 8 Pik, 6 Trefl czyli jak widać nic nie trafiłem. Ale na stole są 66 i 8. Po pierwsze należy wybadać przeciwnika , a po drugie należy pokazać siłę, szczególnie że widzę jego przeczekanie. Robię tak zwany continuation bet czyli stawiam tyle samo ile postawiłem na początku czyli 12,57zł. Pokazuje w ten sposób że albo coś trafiłem na flopie albo nie muszę się przejmować flopem bo mam naprawdę mocną kartę na rękach. Jeżeli mój przeciwnik nic nie ma to spasuje, a jeżeli coś ma to się 2 razy zastanowi zanim podejmie decyzję. Jak się okazuje nic nie miał i zgarniam pota.

Rozdanie trzecie

Będąc na dużej w ciemno dostaje 9,8 Trefle co uważam za bardzo ładną kartę. Dlaczego? Bo mam szansę na kolor,strita,dwie pary itp. Biorąc pod uwagę że stawka wzrasta dwukrotnie a ja już dałem 2,10zł i w puli mamy ponad 10zł a ja muszę dać tylko 2,10zł żeby zobaczyć flopa uważam że warto. Nie szarżuje bo łatwo pokonać moje karty i przebić mnie. Daje jeszcze jedną dużą w ciemno i wchodzę.

A na flopie J Trefl,3 Pik, 4 Trefl czyli tylko J bije moje dwie karty na dodatek do koloru brakuje mi już tylko jednego pika. Jako pierwszy podejmuję decyzję i postanawiam zagrać 4 DC(Duża w Ciemno) dokładnie za 8,38 . Jedna osoba mnie sprawdziła i w tym momencie mogę podejrzewać że ma albo J co daje mu najwyższą parę, albo też ma jakieś wysokie karty jak K,Q czy A,K, a może A,10 w końcu to on podbijał na początku. Na turnie spada 8 Pik, czyli fajnie że 8 szkoda że Pik a nie jakiś Trefl, dzięki temu mam drugą najwyższą parę na stole i możliwość koloru czyli całkiem nieźle. Oczywiście daje przeciwnikowi znać że ta 8 niewiele zmieniła u mnie i daje 10,47zł. Jego lekkie wahanie sprawiło że pomyślałem że nic nie ma. No i na river spada 3 Trefl, dzięki czemu mam upragniony kolor oraz nadzieję że mój przeciwnik ma jednak J albo 3. W tym momencie bije mnie tylko Full House albo wyższy kolor. Full Housa nie podejrzewam po przebiegu całej rozgrywki i wchodzę all in licząc że to wystarczy aby zgarnąć pulę już teraz. Niestety mój przeciwnik pokazuje JJ na ręcę i ma fulla. Po jego zagraniu nie domyśliłbym się że ma fulla ale widocznie szykował pułapkę od początku licząc że mam kolor. Nie byłem również w stanie uciec z tego rozdania w końcu kolor to bardzo mocny układ i rzadko trafia na fulla. To było dobre zagranie po prostu on miał szczęście, dlatego też nie gram za dużą ilością żetonów, zawsze możesz się odegrać.

Dokupuje więc żetonów za 92,11zł czyli podobną kwotę jak zaczynałem. W przypadku podwojenia odzyskam wszystko co straciłem.

Czwarte rozdanie

Pomijam to rozdanie w którym mnie nie było i przechodzę do kolejnego. Jestem tuż za dealerem i dostaję J,9 Kier. Zarazem jestem na pozycji UTG, więc podejmuję jako pierwszy decyzję. Postanawiam dać 4DC dokładnie 8,38zł. Dzięki temu zgarniam blindy za friko.

Piąte rozdanie

Znowu jestem na słabej pozycji bo włączają się inni zawodnicy. W sumie w rozdaniu jest na 6ciu a UTG zlimpował i wszedł za dużą w ciemno. Z tej pozycji jak wszedł za tak mało to albo ma bardzo dobrą kartę i nie chciał się chwalić albo ma grywalną kartę. W każdym bądź razie nie mogłem mu pozwolić się dominować w końcu ma prawie dwa razy większy stack i mam słabą pozycję. Wchodzę więc za 12,57zł i jak się okazało zawodnik po mnie wszedł i UTG też wszedł. Na stole pojawia się 3 Kier,2 i 9 Trefl. Pierwszy czeka, więc podejmując decyzję jako drugi postanawiam pokazać siłę i dalej stawiam 12,57zł. Orginalny UTG podbija do 25,14zł czyli muszę dołożyć 12,57zł. Przy tej puli postanawiam to zrobić gdyż stanowi to zaledwie 15% a poza tym zapewne ma jakieś w miarę dobre karty na ręcę. Na Turnie pada 7 Kier czyli mam szansę na kolor i nikłe szanse na strita, dodatkowo raczej mogę założyć że mój przeciwnik nic nie trafił i obie karty biją stół. Mój przeciwnik zagrywa bardzo dobrze bo wchodzi all inn, zapewne liczył że mnie przestraszy jednak za dużo pieniędzy włożyłem już do tej puli żeby się teraz wycofać, tak wiec sprawdzam. Okazało się że mój przeciwnik drołował do koloru ale Piki i liczył na strita. W tym momencie mam wyższą kartę od niego czyli jestem górą ale tak naprawdę river pokaże kto wygrał a szansę nasze pewnie były 50/50. Na river spada 2 Kier, mam kolor i odrobiłem całą stratę z poprzedniej gry.

Zagrałem potem jeszcze jedno rozdanie gdzie straciłem 60zł. W sumie podczas tej 5min rozgrywki straciłem 50zł. Należy jednak pamiętać że miałem nie farta w związku z kolor na full house. Granie na wysokie stawki może być opłacalne w jednym rozdaniu średnio jest co najmniej jakieś 15-20zł, jednak dla początkującego gracza radzę grać na stawkach niższych. Poniżej zapis wideo z całego wydarzenia.

Ostatnia aktualizacja: 09/07/2020 20:51