Typ: HE Astoria -9.5

Kurs: 2.24

Ksysiek98

65 x typer dnia, 9 x typer tygodnia, 2 x typer miesiąca

Mamy tu do czynienia z ekipami, które pod koniec sezonu mają odmienne cele. Gospodarze przy dobrej formie w ostatnich meczach odżyli nadzieją na play off. Goście dalej muszą patrzeć za siebie, wszak są mocno zagrożeni spadkiem mając przewagę tylko 1 wygranej nad Polpharmą, a w dodatku grają poza domem, gdzie cały czas nie zanotowali ani jednej wygranej w tym sezonie. W pierwszym meczu w Radomiu, konkretnie w 7 kolejce to podopieczni Artura Gronka okazali się lepsi, wygrywając 85:72. Ostatnie 2 mecze ligowe to duży wzrost formy i pokaz siły klubu z Bydgoszczy. Wygrane nad Polskim Cukrem Toruń i Legią Warszawa były bardzo efektowne, aczkolwiek można jeszcze spodziewać się lepszej gry od gospodarzy. Jak derby z Toruniem były naprawdę efektownym meczem w ich wykonaniu, bo grali świetnie na dystansie (14 na 28 za 3), bardzo dobrze dzielili się piłką (18 asyst) tak już mecz z Legią miał w zasadzie 2 twarze. Bardzo dobra gra na przestrzeni 2 i 3 kwarty i przestój, niemrawa gra w pozostałych 2 kwartach. Pomimo tego dalej ekipa Gronka prezentowała się bardzo dobrze pod względem gry na dystansie (12 na 26 za 3) i pod względem asyst, których udało się rozdać aż 25. Goście maja 10 porażek na wyjazdach, rok temu przegrali tu 14 punktami. Gram handicap.