baner

Autor:

Ksysiek98

65 x typer dnia, 9 x typer tygodnia, 2 x typer miesiąca

Wczoraj Markus Eisenbichler zajął 3 miejsce w kwalifikacjach do konkursu głównego Mistrzostw Świata w skokach narciarskich. Dzisiaj już konkurs główny, w którym poznamy nowego mistrza. Patrząc na to, jak przebiegały treningi i kwalifikacje można wyłonić faworyta do złota. Moim zdaniem warto przyjrzeć się bliżej Stefanowi Kraftowi. Austriak, który sezon Pucharu Świata ma mało udany, sporo pauzował ze względu na wirusa, a sam początek sezonu słaby. Mimo tego w Oberstdorfie prezentuje równą i wysoką formę, chociaż medalu na normalnej skoczni nie zdobył, tak już jednak na dużej skoczni imponuje. W środowych treningach był wysoko, bo najpierw zajął 2 miejsce, potem wygrał, a na sam koniec był na 9 miejscu. Wczoraj wygrał serię próbną przed kwalifikacjami, a potem wygrał same kwalifikacje. Poza tym jednym skokiem, który i tak był świetny nie dawał szans swoim rywalom zajmując regularnie miejsce w najlepszej dwójce. Przy braku głównego faworyta do złotego medalu, a więc Halvora Egnera Graneruda to on wyrasta na czarnego konia tego konkursu i będzie chciał zrobić wszystko, by odebrać Niemcowi Eisenbichlerowi tytuł mistrza świata, a w zasadzie go odzyskać, bo to mistrz świata z 2017 roku. Typuję, że Kraft zajmie miejsce na podium w dzisiejszym konkursie. Warto zaryzykować wygraną, bo sam kurs jest bardzo dobry.