Typ: Zwycięzca Sara Sorribes Tormo

Kurs: 2.06

Ksysiek98

65 x typer dnia, 9 x typer tygodnia, 2 x typer miesiąca

Na dokładkę do koszykówki spotkanie tenisa. Konkretnie będzie to 1/16 finału turnieju WTA na twardych kortach w hali w Ostrawie. Sara Sorribes Tormo podejmie jedyną Polkę w stawce, czyli Magdę Linette. Pierwsza z pań musiała przejść w tym turnieju przez kwalifikacje. Najpierw pokonała Anę Bogdan bez straty seta, a następnie miała sporo szczęścia, bo Anna Blinkova prowadząc w setach 1:0 musiała skreczować. Gdyby nie to, może i Polka grałaby dzisiaj z inną rywalką, ale nie mniej jednak trzeba Hiszpankę docenić. Na pewno nie będzie dla Magdy łatwą rywalką. Jeśli chodzi o Polkę to zagra pierwszy mecz na hardzie od września i przygody z US Open. Tam nie poszło jej najlepiej, bo zagrała łącznie 3 spotkania, w tym 3 łatwo przegrała z Anett Kontaveit. W ostatnich turniejach na mączce też jej nie szło. Obie panie spotkały się już w historii, było to podczas turnieju w chińskim Wuhan w 2018 roku na tej nawierzchni, a także na mączce rok wcześniej w Bogocie, stolicy Kolumbii. W obu spotkaniach górą była tenisistka z Hiszpanii. Teraz patrząc na to, że Hiszpanka już się rozegrała i jest w niezłej dyspozycji wydaje się, że ma spore szanse na wygraną i awans do kolejnej rundy. Ten okres w wykonaniu Magdy, bardzo słaby.