Typ: Lech strzeli swojego 1. gola w 2. połowie

Kurs: 2.77

LUCAXX95

76 x typer dnia, 15 x typer tygodnia, 3 x typer miesiąca

Tym razem nasze krajowe podwórko, a konkretnie rywalizacja Rakowa z Lechem Poznań. Obie ekipy grały kilka dni temu swoje mecze w Pucharze Polski i obie poniosły porażki. Raków został rozbity przez Piast Gliwice aż 0-3, natomiast Lech po wyrównanym meczu z Pogonią Szczecin musiał uznać jej wyższość po golu w samej koncówce dogrywki (119 minuta). Tym razem faworytem bukmacherów jest Raków Częstochowa i można powiedzieć, że jak na standardy Ekstraklasy, to Lech z kursem 4.00 to całkiem rzadki widok. Raków u siebie to ekipa mocniejsza, ale i tutaj traci sporo bramek. W ostatnim czasie Raków przed własną publicznością był zaskakiwany m. in. przez takie ekipy jak Piast Gliwice czy jeszcze przed startem drugiej częsci sezonu - przez Widzew, Cracovię czy Wartę Poznań. Spodziewam się tutaj przewagi po stronie gospodarzy, ale też wielu sytuacji po stronie Kolejorza, ktory ma czym atakować i zdobywa przynajmniej jednego gola w prawie każdym spotkaniu. Ten mecz jest też ważny w kontekście walki o mistrzostwo, bo ewentualna porażka Lecha mogłby po raz kolejny dać szanse Jagielloni czy Ślaskowi Wrocław na odskoczenie. Z perspektywy Rakowa bylyby to bezcenne 3 oczka mogące włączyć ich do tej walki - na ten moment strata do lidera wynosi 6 punktów + o jeden mecz rozegrany mniej.