baner

Autor:

Ksysiek98

65 x typer dnia, 10 x typer tygodnia, 2 x typer miesiąca

Wracam po paru dniach na nowy tydzień i mam typ na siatkówkę. Zakończył się sezon zasadniczy w Plus Lidze. Dziś odbędą się spotkania o dalsze miejsca. Wieczorem o godzinie 20:30 GKS Katowice podejmą u siebie Cuprum Lubin w walce o 13 miejsce. Patrząc na układ tabeli w sezonie zasadniczym, czyli po 30 kolejkach to wyżej ogółem stoją akcje drużyny z Lubina, bo to oni właśnie zajęli 13 miejsce, a oczko niżej był klub z Katowic. Jednak moim zdaniem niemałe znaczenie ma tu atut własnej hali po stronie klubu z Katowic, który tu właśnie, zwłaszcza w ostatnim czasie radzi sobie bardzo dobrze. Na początku tego roku wygrali z tym rywalem w swojej hali w 3 setach. Co prawda Cuprum zrewanżował się u siebie na początku tego miesiąca również wygrywając w 3 setach. Cuprum jest w formie, ale gospodarze potrafili wygrać u siebie w 4 z 5 meczów. Ograli tu chociażby ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle w 3 setach czy Bogdankę Luk Lublin, która walczy o 5 miejsce. Po zaciętym meczu ulegli tylko Resovii Rzeszów, która walczy o medale. Moim zdaniem przy wsparciu swoich kibiców GKS Katowice jest w stanie ograć rywala z Lubina, choć ten prezentuje w ostatnich meczach naprawdę dobrą formę .