Notifications icon

Były gracz Perugii dołącza do Resovii

Oceń wpis: 5.00 / 5 głosów: 1

Robert Taht jest kolejnym zawodnikiem, który będzie grał w Asseco Resovii Rzeszów. Estoński przyjmujący podpisał z klubem z Podkarpacia roczny kontrakt.

Były gracz Perugii dołącza do Resovii

foto: sport.onet.pl

Taht jest dobrze znany polskim kibicom. W latach 2015-18 bronił bowiem barw Cuprum Lubin. Ostatnio był zawodnikiem Sir Safety Perugia, a więc czołowego klubu na Półwyspie Apenińskim i w całej Europie.

Po odejściu z Polski Estończyk spędził sezon w Arkasie Izmir. Z kolei w niedawno zakończonym sezonie był klubowym kolegą Wilfredo Leona, a przy tym podopiecznym trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena. Z zespołem Sir Safety Perugia wywalczył Superpuchar Włoch. Na swoim koncie ma również mistrzostwo Estonii i wicemistrzostwo Turcji. Estończyk to również podstawowy przyjmujący reprezentacji swojego kraju, z którą dwukrotnie wygrywał Ligę Europejską.

Nie jest to pierwszy transfer klubu z Rzeszowa. Do Resovii trafili już m.in. rozgrywający reprezentacji Polski Fabian Drzyzga, ale też Klemen Cebulj, który przywędrował z innego klubu z Włoch - Trentino Volley.

źródło: polsatsport.pl

Ostatnia aktualizacja: 2020/05/21 09:01

Najnowsze newsy na:

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się, aby móc komentować..

Polecamy