Notifications icon

Zając szkoleniowcem Jagiellonii

Oceń wpis: 5.00 / 5 głosów: 1

Bogdan Zając został nowym szkoleniowcem białostockiej Jagiellonii. Były asystent Adama Nawałki w reprezentacji Polski zastąpił na tym stanowisku Bułgara Iwajło Petewa, który w Białymstoku pracował tylko kilka miesięcy.

Zając szkoleniowcem Jagiellonii

foto: pilkanozna.pl

Dla 47-latka to pierwsza pełnoetatowa praca w roli pierwszego trenera na najwyższym szczeblu rozgrywek. Ostatnie lata spędził u boku Adama Nawałki kolejno w GKS-ie Katowice, Górniku Zabrze, reprezentacji Polski oraz Lechu Poznań.

- W Ekstraklasie prowadziłem zespół w dwóch spotkaniach. Wcześniej prowadziłem też zespół juniorski, z którym wywalczyliśmy awans do najwyższej ligi w ich kategorii wiekowej. Nie jestem zatem nowicjuszem. Byłem ponadto przez wiele lat prężnie działającym trenerem u boku Adama Nawałki. Robiłem odprawy, analizy, na bieżąco prowadziłem zajęcia, takie rzeczy nie są mi obce. Teraz mam szansę wykazać się sam. Przeszedłem dobrą szkołę u trenera. Myślę, że jestem gotowy — powiedział Zając po podpisaniu kontraktu.

Były asystent Nawałki z Jagiellonią związał się kontraktem ważnym do końca czerwca 2021 roku. W jego sztabie znaleźli się Jarosław Tkocz, Gerard Juszczak oraz Stanisław Gadziński.

źródło: pilkanozna.pl

Ostatnia aktualizacja: 2020/08/01 09:19

Najnowsze newsy na:

Komentarze

Brak komentarzy

Zaloguj się, aby móc komentować..

Polecamy